вторник, 23 јули 2024

СДСМ ги повика ВМРО-ДПМНЕ да го докажат тоа што го велат за Филипче

Повелете докажете ги обвинувањата, во спротивно престанете да лажете. Вие сте лоша копија на старото ВМРО-ДПМНЕ и во исто време сте обвинители, судии и политичари. Повелете докажете ги обвинувањата кои ги повторувате како папагали. Конечно престанете да глумите опозиција кога сте на власт и да се занимавате со секојдневни празни соопштенија кон СДСМ. Не ве избраа за тоа граѓаните, се вели во реакцијата на СДСМ за соопштенијата на ВМРО-ДПМНЕ за наводните криминали за Заев и Филипче во здравството.

Објавено на

часот

Сподели

„Владата ја наполнивте со инкриминирани кадри од Игор Јанушев до Коце Трајановски. Вие немате никаков легитимитет да зборувате за криминал и корупција, половина од членовите на вашето раководство имаат дебели криминални резимеа, од насилници до организирани криминалци. Истовремено, демонстрирате голем страв кон претседателот Венко Филипче што само ја потврдува тезата дека СДСМ се менува во правилна насока. Брзо ќе ви заврши медениот месец и ќе треба да покажете резултати од работењето, наместо да се заминавате со опозицијата“, соопшти СДСМ.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ