вторник, 23 јули 2024

СДСМ формираше работна група за разговори со ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени

Објавено на

часот

Сподели

Работната група ќе ја предводи генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ Вардарски 

„ЦО му дава апсолутна поддршка на претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски и работната група да продолжат со напорите за обезбедување широк консензус за уставните измени, а со тоа и продолжување на европскиот пат на земјата“, изјави по седницата на ЦО Богданка Кузеска, портпарол на СДС.

Кузеска информираше дека ЦО оценил дека е добро што на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ е воспоставен дијалог во исклучително важен момент, како и дека го поздравуваат првиот чекор што го направил Христијан Мицкоски со прифаќањето на уставните измени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ