петок, 19 јули 2024

Сантос првпат во историјата испадна во втора лига, навивачите го запалија градот (ВИДЕО)

Славниот бразилски клуб Сантос првпат во својата 111-годишна историја ќе настапува во втората бразилска лига, навивачите тоа многу тешко го поднесоа.
 

Објавено на

часот

Сподели

Клубот во кој играа Пеле и Нејмар, синоќа испадна во бразилската Серија Б откако загуби на домашен терен со 2-1 од Форталеза.

Ова беше испишувања на негативна историја на клубот бидејќи досега секогаш настапувале во најсилната бразилска лига.

Навивачите тешко го прифатија поразот, па во градот Вила Белмиро се случуваше вистински хаос.

Се палеа автомобили и автобуси, дел од превозните средства беа и на фудбалери на Сантос.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ