недела, 21 јули 2024

Руди Гарсија е нов тренер на Наполи

Објавено на

часот

Сподели

Се шпекулираше со неколку имиња, на крајот Де Лаурентис се реши за Руди Гарсија.

„Аурелио Де Лаурентис со задоволство може да соопшти дека Руди Гарсија е нов тренер на Наполи“, стои во клупското соопштение.

За Руди Гарсија ова е второ искуство во Серија А, тој од 2013 до 2016 година беше тренер на Рома.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ