понеделник, 22 јули 2024

Рудар тешко се повредил, пренесен е во Клиничката болница Штип

Вчера попладне во полициското одделение Македонска Каменица од Клиничката болница Штип било пријавено дека кај нив бил донесен Н.С.(23) со тешки телесни повреди.

Објавено на

часот

Сподели

23 годишното момче се повредил додека работел во рудникот во Македонска Каменица.

„Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираше МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ