сабота, 20 јули 2024

Рома го претстави Ауар како ново засилување

Објавено на

часот

Сподели

Рома го потврди своето прво засилување, Хусем Ауар од Лион.

Ауар стави потпис на петгодишен договор со Рома.

Тој потекнува од младинската школа на Лион и досега има играно само за овој клуб. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ