недела, 21 јули 2024

Раониќ се врати во голем стил, урна рекорд по број на асови во еден меч

Канадскиот тенисер, Милош Раониќ постави нов рекорд по број на асови во тениски меч кој се игра во два добиени сета, имаше дури 47.

Објавено на

часот

Сподели

Раониќ го немаше во последните 3-4 години, беше подзаборавен, но канадскиот тенисер се врати во голем стил.

На турнирот во Лондон го победи Нори со 2-1 во сетови и постави рекорд по број на асови, вкупно 47.

Претходниот рекорд го држеше Иво Карловиќ со 45 аса на еден меч.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tennis TV (@tennistv)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ