четврток, 18 јули 2024

Ранети двајца возрасни и три деца во центарот на Даблин

Објавено на

часот

Сподели

Полицијата и службите за итни случаи се на местото на настанот, каде што се чини дека голем број деца можеби биле нападнати на плоштадот Парнел.

Според информациите, на еден маж му била дадена помош на самото место, а три деца се пренесени во болница со сомнеж за убодни рани.

Областа е оградена и прогласена за место на злосторство.

Инцидентот се случил нешто пред 14 часот, а полицијата сѐ уште се обидува да утврди што точно се случило.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ