недела, 21 јули 2024

Ранет од огнено оружје завршил во болница

Објавено на

часот

Сподели

По преземени мерки било утврдено дека на улицата „Крсте Асенов“ во населбата Чаир едно лице од пиштол пукало кон В.А.. На местото биле пронајдени две чаури. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ