сабота, 20 јули 2024

Рафаел Леао потпиша нов договор со Милан

Објавено на

часот

Сподели

Тоа што беше најавено, сега е и официјално потврдено од страна на Милан, Леао потпиша нов договор со росонерите. Според него тој ќе остане на Сан Сиро до јуни 2028 година.

„Многу сум среќен. Ова е нешто што го сакав и сега е завршена работа“, вели Леао.

„Се надевам дека заедно ќе направиме големи работи во иднина. Сега фокусот ни е натпреварот со Верона а потоа следната година сакаме да постигнеме многу важни работи“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ