вторник, 23 јули 2024

Радовишанец дома чувал дрога, полицијата ја најде и го уапси

Полициски службеници од ОВР Радовиш вчера во 16:10 часот го лишиле од слобода радовишанецот В.Х.(35) откако при претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, за настанот бил запознаеен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на случајот против приведениот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ