сабота, 20 јули 2024

Пронајден радовишанец осуден на шест години затвор

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Ј.Ш.(31) од Радовиш. Тој бил осуден на казна затвор од шест години за сторено кривично дело по член 188 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за доиздржување на две години од казната. Лицето е предадено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за доиздржување на казната“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ