недела, 14 јули 2024

Приведени се две лица кај кои е пронајдена дрога

И.В. (34) од Штип и Л.М. (55) од Велес вчера биле приведени по претресот во станот на И.В. во Штип  извршен со судска наредба, при што полијата пронашла кафеава прашкаста материја, кафеава грутчеста материја, бела прашкаста материја, предмети со остатоци од бела материја, дигитална вага и други предмети поврзани со делото.

Објавено на

часот

Сподели

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ