понеделник, 22 јули 2024

Приведен бегалец од затворот во Идризово

Полициски службеници денеска привеле скопјанец, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд, поради бегство од КПУ Идризово.

Објавено на

часот

Сподели

„Полициски службеници од ПС Центар денеска во Скопје го лишиле од слобода скопјанецот А.С. (26), кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд, поради бегство од КПУ Идризово. А.С. бил осуден на казна затвор од пет години и осум месеци по чл.236 од КЗ. Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ