вторник, 16 јули 2024

Пригожин: Вагнер нема да потпише никаков договор со министерот за одбрана на Русија

Објавено на

часот

Сподели

Пригожин го коментираше потегот и напомена дека „Вагнер нема да потпише никакви договори со Шојгу“.

Лидерот на Вагнер групата повеќе пати го критикуваше рускиот воен врв нарекувајќи некои од клучните луѓе предавници кои не ја водат правилно војната во Украина.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ