сабота, 20 јули 2024

Претреси во Гајре, едно лице е приведено во врска со убиството во Tетово

По издадени наредби од страна на Основен суд Тетово извршени се претреси на три локации во село Гајре, од каде се одземени предмети кои може да бидат корисни за расчистување на убиството во Тетово, а во полициската станица Тетово едно лице е задржано на информативен разговор.

Објавено на

часот

Сподели

Пред два дена во Тетово, едно лице кое било со возило „мерцедес“ пукало кон возило „бмв“ во кое било лицето со иницијали Р.Т. (39), кое од добиените повреди починало.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ