четврток, 25 јули 2024

Претрес во Лисичани, пронајдени рамки за автоматска пушка и муниција

Објавено на

часот

Сподели

За настанот е известен јавен обвинител, а И.Б. бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 396 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

ц

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ