недела, 21 јули 2024
Време

Претпладне сончево, попладне на места нестабилно со пороен дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 26 степени.

И во текот на следната недела во попладневните часови ќе се задржи нестабилното време со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ