вторник, 16 јули 2024
Време

Претпладне сончево, попладне краткотрајни локални поројни врнежи од дожд

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Од утре условите за пороен дожд со грмежи краткотрајно ќе се намалат, а поинтензивни процеси повторно се очекуваат од четврток и кон деновите од викендот

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ