вторник, 23 јули 2024

Престрелка во Батинци, едно лице е убиено

Едно лице е убиено, а едно е повредено и пренесено во Ургентниот центар во Скопје денеска претпладне во село Батинци кога во нив било пукано од автомобил, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

„Денеска во 09.25 часот во СВР Скопје е пријавено дека во селото Батинци, Скопско, две лица од патничко возило ‘мерцедес’ пукале кон патничко возило ‘форд’ во кое биле А.Б.И. (34) и З.И. (31), двајцата од селото Црн Врв. На местото на настанот починал А.Б.И., а З.И. добил повреди и е пренесен за укажување лекарска помош во Ургентен центар – Скопје“, соопшти МВР.

СВР Скопје во координација со Одделот за специјални полициски операции и Одделот за воздухопловни единици преземаат мерки и активности за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ