четврток, 25 јули 2024

Прегазил полицаец и побегнал

Полициски службеници од полициската станица Берово вчера го лишиле од слобода Б.М.(20) од село Двориште, беровско, затоа што околу 2:10 часот тој со возило прегазил еден полициски службеник во пределот на ногата и се дал во бегство, а на друг полициски службеник му упатувал закани.

Објавено на

часот

Сподели

Против Б.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ