четврток, 18 јули 2024

Познати се сите осминафинални парови на Европското првенство

Со одигрувањето на денешните натпревари заврши групната фаза од Европското првенство, познати се сите осминафинални двојки.

Објавено на

часот

Сподели

Осминафинале:
Шпанија – Грузија
Германија – Данска
Португалија – Словенија
Франција – Белгија
Романија – Холандија
Австрија – Турција
Англија – Словачка
Швајцарија – Италија

Следуваат два дена пауза, а од сабота почнува нокаут фазата. Првите два натпревари на програмата се Швајцарија – Италија и Германија – Данска.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ