четврток, 18 јули 2024

Пожар во Светиниколско

Регионалниот ЦУК Велес известува за пожар на отворен простор на потегот од Свети Николе кон село Горобинци од левата страна на патот. Пожарот на отворено, како што соопштија од ЦУК, е појавен синоќа во 23:20 часот.

Објавено на

часот

Сподели

„Интервенираат пожарникарите од ТППЕ Свети Николе со четири пожарникари и две противпожарни возила, како и дел од мештаните со неколку трактори за одржување на местото, со цел да се спречи проширување на пожарот“, велат од ЦУК.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ