четврток, 25 јули 2024

Поскапува дизел горивото

Од вечерва по полноќ за 2 денари ќе се зголеми цената на дизел горивото и нафтата за домаќинствата, додека цените на бензинот и на мазутот не се менуваат.

Објавено на

часот

Сподели

Максималните цени на горивата ќе изнесуваат:

Моторен бензин       Еуросупер БС – 95                  80,00 (денари/литар)

Моторен бензин       Еуросупер БС – 98                  82,00 (денари/литар)

Дизел гориво            Еуродизел БС (Д-Е V)            73,50 (денари/литар)

Масло за горење      Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)            72,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                        43,639 (денари/килограм)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ