недела, 14 јули 2024

Полицијата казни 137 возачи кои возеле повеќе од дозволеното

Објавено на

часот

Сподели

Од нив, како што соопшти денеска МВР, четири возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 87 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 50 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ