недела, 14 јули 2024

Полицијата уапси гостиварец, дома му нашле марихуана и хашиш

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар и од Полициското одделение Чегране, денеска во го лишиле од слобода А.Н.(54) од селото Чајле.

Објавено на

часот

Сподели

„При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, пронајдени се марихуана и хашиш, спакувани за понатамошна продажба. По документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ