недела, 14 јули 2024

Полицијата приведе Турчин кој сакал да влезе во Македонија со фалсификуван зелен картон

Вчера наутро на граничниот премин Деве Баир, полициски службеници го лишиле од слобода Ц.Р.(56) од Турција затоа што при пасошка контрола и дополнителна проверка било констатирано дека зелената карта за осигурување за товарното возило мерцедес со полуприколка со турска национална ознака, кое го управувал, била фалсификувана.

Објавено на

часот

Сподели

Приведениот бил задржан во полициска станица, по што бил изведен пред судија во Основниот суд Крива Паланка, кој му одредил алтернативна мерка условна осуда.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ