недела, 14 јули 2024

Полицијата приведе деветмина и уапси двајца за питачење

Вчера во периодот од 16 до 20 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје постапено е по план за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар во Скопје и притоа од вкупн 11 затекнати луѓе на улица, дветмина се приведени, а двајца се уапсени.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во времето од 16 до 20 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје постапено е по план за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар и притоа се затекнати вкупно 11 лица од кои девет се приведени за питачење, а двајца биле лишени од слобода во полициска станица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање на дете. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ