среда, 24 јули 2024

Полицијата ќе истражува кој го пали Вардариште

МВР испрати дополнителни полициски екипи за да се откријат лицата кои го предизвикале палењето на депонијата Вардариште, објави вчера Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со кризи откако повеќе револтирани граѓани на бројот 112 на ЦУК се јавија дека во Општина Аеродром се шири остар и неподнослив мирис.

Објавено на

часот

Сподели

Скопската противпожарна бригада синоќа успеа да го изгасне пожарот, но некаде на средината на депонијата, на место непристапно за пожарникарите, уште има чадење.

Летово Вардариште неколку пати гореше и се претпоставува дека станува збор за намерно палење на депонијата.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ