вторник, 16 јули 2024

Пак гори депонијата Вардариште (ВИДЕО)

Пак гори депонијата Вардариште. Засега нема официјална информација дали има каква било интервенција на терен. На овие горештини, без никаво движење на воздухот, којзнае каков воздух дишат жителите на скопските населби Лисиче, Ново Лисиче, Маџари, Аеродром… Огнот е веќе на само десетина метри далноводот.

Објавено на

часот

Сподели

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ