недела, 21 јули 2024

Полицијата ќе гони тетовчанка, запалила оган пред зграда во Струга

Вчера наутро на улицата Партизанска во Струга, полициски службеници ја лишиле од слобода М.У.(43) од селото Пржовце, општина Теарце, затоа што претходно, со палење оган пред станбен комплекс на улицата предизвикала општа опасност.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

„По целосно документирање на настанот, против неа, ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ