вторник, 16 јули 2024

Полицијата ќе гони битолчанец, украл предмети од тезга на пазар

Вчера во 17:20 часот полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Г.Т.(42) поради постоење основи на сомнение дека утрото околу 9:20 часот во градскиот пазар на тезгите од Б.Б.(69) од Битола со употреба на физичка сила одзел предмети.

Фото: П.Џ.

Објавено на

часот

Сподели

„По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, информираше МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ