петок, 19 јули 2024
Се барал со потерница

Полицијата фати осуден на затвор од година и шест месеци и го спроведе зад решетки

Полицијата утрово го лишила од слобода 49-годишниот И.А. од село Морани, кој бил баран со потерница за издржување затворска казна.

Објавено на

часот

Сподели

„Денеска околу 4:00 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во село Морани, општина Студеничани го лишија од слобода И.А. (49) од село Морани, кој бил баран со потерница по наредба на Основен кривичен суд – Скопје за затворска казна во траење од една година и шест месеци“, соопшти МВР.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ