недела, 14 јули 2024

Полицијата фати крадец осуден на казна затвор и го однесе во затвор

Во Скопје утрово е приведен крадец кој бил баран со централна потерница за издржување казна затвор од две години.

Објавено на

часот

Сподели

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во 9:20 часот на улицата Благоја Стефковски во општина Гази Баба, е приведен Б. К. баран со потерница врз основа на наредба од Основниот кривичен суд Скопје за издржување затворска казна од две години за сторено кривично дело тешка кражба.

„Лицето било предадено во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната“, се наведува во соопштението од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ