недела, 14 јули 2024

Полицијата фати бегалец баран со потерница

Денеска во 06.20 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле 28-годишниот Џ.Д. од Радовиш, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна, извести МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за издржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ