вторник, 23 јули 2024

Полицијата бара шестмина Непалци кои ги снема од фирмата каде работеле

Шестмина Непалци ги снемало, а сопственичката на фирма од Скопје каде тие работеле, случајот го пријавила во полиција.

Објавено на

часот

Сподели

„Во Полициската станица Карпош вчера во 10.30 часот, В.Д.(36) од Скопје пријавила дека шест лица-работници на возраст од 24 до 27-годишна возраст од Непал, кои работеле во приватна фирма, се оддалечиле од местото каде што престојувале“, соопштија од МВР од каде велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ