недела, 14 јули 2024
АМСМ

Поголема фреквенција на возила на Табановце

Забележана голема фреквенција на возила на граничниот премин Табановце. Времето на чекање за влез во државата е околу 15 минути, информира АМСМ.

Објавено на

часот

Сподели

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ