вторник, 23 јули 2024

Починал додека работел на објект во Непроштено

Вчера во Клиничка болница Тетово починат бил донесен А.А.(53) од тетовско Џепчиште. Тој паднал и се повредил додека извршувал работни задачи во правно лице од тетовско Непроштено, по што им  подлегнал на повредите.

Објавено на

часот

Сподели

На лице место увид извршила увидна екипа при СВР Тетово. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ