четврток, 25 јули 2024

Почина возач откако со автомобил излета од патот

Објавено на

часот

Сподели

„Патничко возило „мерцедес“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од А.Р.(45) од Ресен, излетало од патот. Од здобиените повреди на местото починал возачот А.Р., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош“, велат од МВР.

Увид извршиле екипа од полициската станица Ресен и јавен обвинител.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ