вторник, 23 јули 2024

Пике: Нѐ избркаа поради Меси и пак не го донесоа!

Објавено на

часот

Сподели

Покрај Пике, од клубот заминаа Серхио Бускетс и Жорди Алба. Тројцата легендарни играчи на Барселона се откажаа од своите плати со цел клубот да собере средства и да го врати Меси.

Но, Барселона не успеа да го направи тоа, па Пике распали по клубот.

„Без разлика на моето пензионирање и заминувањето на други легенди на клубот. Покрај мене си одат и Бускетс и Алба, но финансиските проблеми остануваат. Нѐ избркаа и пак не го вратија Меси, што е само доказ за нивната неспособност“, изјави Пике.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ