недела, 21 јули 2024
Лига на шампиони

Пелистер има сигурно место во Лигата на шампионите

Објавено на

часот

Сподели

ЕХФ денеска ги објави листите со екипи кои имаат сигурно место во ЛШ и оние кои побарале вајл-карта.

Покрај Пелистер, загарантирано место имаат уште Барселона, ПСЖ, Кил, ГОГ, Магдебург, Веспрем, Кјелце, Порто и Целје.

Вајлд-карта побарале Загреб, Динамо Букурешт, Кристијанштад, Спортинг, Колстад, Монпелје, Алборг, ПИК Сегед, Кадетен Шафхаузен и Висла Плоцк.

Лигата на шампионите ќе биде во формат исто како и лани, две групи со по осум екипи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ