понеделник, 22 јули 2024

Пелистер ги дозна противниците за новата сезона од Лигата на шампионите

Денеска беше извршена ждрепката за групната фаза од ракометната Лига на шампиони, македонскиот првак, Пелистер ќе игра во групата А.

Објавено на

часот

Сподели

Пелистер ќе има задача да го поправи впечатокот од минатата сезона кој се чини и не може да биде полош. Тогаш битолчани ги загубија сите 14 натпревари.

Во следната сезона Пелистер ќе игра во групата А со Висла Плоцк, Веспрем, ПСЖ, Фуксе Берлин, Фредериција, Спортинг и Динамо Букурешт.

Во група Б се екипите на Алборг, Магдебург, Барселона, Кјелце, Пик Сегед, Нант, Загреб и Колштад.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ