сабота, 20 јули 2024

Пазарен инспектор фатен како прима поткуп

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против К.Ѓ. (34) од Радовиш, поради постоење сомневање за сторено кривично дело „примање поткуп“.

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот, вработен во Државен пазарен инспекторат – инспектор во Одделение за инспекциски надзор Струмица во Гевгелија, Валандово и Радовиш, во периодот од јуни до ноември 2023 година, во шест наврати од шест лица примил вкупно 21.000 денари и 150 евра за да не изврши службени дејствија. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ