среда, 24 јули 2024

Охриѓанец присвоил државен имот, градел бесправно на карпа што е природна реткост

СВР – Охрид поднесе кривична пријава против К.В., поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела бесправно градење и узурпација на недвижности.

Објавено на

часот

Сподели

Пријавениот, од мај 2024, во својство на инвеститор на катастарска парцела во сопственост на државата, извршил ископ на карпа – природна реткост, со што ја нарушил стабилноста на столбовите за пренос на струја и поставил бетонска плоча со што узурпирал државно земјиште.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ