вторник, 16 јули 2024

Облачно време со повремен дожд, прогнозира УХМР

Објавено на

часот

Сподели

Поради облачното време и правецот на ветерот утринските температури секаде се над нулата и се движат од 5 до 10 степени. Во текот на денот максималните температури ќе се движат од 8 до 16 степени на југоистокот од земјата.

Во Скопје се очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната темпетарура се очекува да достигне до 12 степени.

с

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ