недела, 14 јули 2024
Време

Облачно со повремени врнежи од дожд, од утре пак сончево

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

д

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ