четврток, 25 јули 2024

Обинителството бара четиригодишна суспензија за Погба

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба би можел да ја заврши кариерата доколку се усвои барањето на обвинителството за максимална казна поради позитивниот допинг тест.
 

Објавено на

часот

Сподели

Обвинителството бара максимална казна за Пол Погба кој пред извесно време падна на допинг тест. Тоа значи суспензија од четири години.

Францускиот фудбалер се надеваше дека ќе може да помине со две години, но се чини дека тоа нема да се случи.

Суспензија од четири години најверојатно ќе значи и крај на неговата кариера со оглед на тоа дека тој има 30 години.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ