вторник, 23 јули 2024

Нова смена за летните одмори, гужви на Табановце и Богородица

По половина час се чека на граничните премини Табановце за влез во земјава и на Богородица за излез кон соседна Грција, информира утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Објавено на

часот

Сподели

На останатите гранични премини, според информациите на АМСМ, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

Поради летните одмори, гужви на овие гранични премини имаше и вчера.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ