недела, 21 јули 2024

Нова провокација во Гелзенкирхен: Навивач со албанско знеме влегол во српската фан зона (ВИДЕО)

Полицијата очекуваше многу работа од средбата на англиските и српските навивачи, но се чини дека многу повеќе инциденти се случија помеѓу албанските и српските навивачи.

Објавено на

часот

Сподели

Германските власти оценија дека натпреварот помеѓу Англија и Србија е од „висок ризик“ и полицијата се подготвуваше за многу инциденти помеѓу двата табори на навивачи.

Сепак, се чини дека денеска во Гелзенкирхен има повеќе инциденти помеѓу српските и албанските навивачи.

Откако веќе настана една тепачка, се случи нова провокација, навивач со албанско знаме влегол во српската фан зона, па настанал нов хаос и полицијата морала да интервенира.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ