сабота, 13 јули 2024

Нормализиран сообраќајот на патот Берово – Струмица

Поради сообраќајна незгода, патот беше затворен за сообраќај во двата правци.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот на патниот правец Берово – Струмица е повторно нормализиран, информираат од АМСМ.

Претходно, оттаму беше соопштено дека поради сообраќајна незгода, патот беше затворен за сообраќај во двата правца од 16:20 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ